Düşünce okuma gerçek oldu!

ABD’li ve Brezilyalı bilim insanları yaptıkları çalışma sonucu hayvanlar arasında telepatik iletişimin sağlanabileceğini ortaya koydu.

Çalışmalarda, farklı iki kutuya konulan iki farenin beyinlerine yerleştirilen mikroskobik elekrotlar sayesinde zihinsel ileşime geçerek birbirlerine komutlar verebildikleri ispatlandı.
İlk kutuda bulunan “kodlayıcı” fare fiziksel işaretleri takip ederek ulaştığı ödül yiyeceğinin nerede olduğu bilgisini diğer kutuda bulunan “kod çözücü” fareye aktarıyor. Kod çözücü fare ise gelen bilgi sayesinde başka hiçbir yardımcı bilgi olmaksızın kendi kutusunda bulunan yiyeceğe ulaşıyor.
Bilim insanları "dönüm noktası" olarak yorumladıkları bu çalışmayı, yalnızca beyin gücü kullanılarak iletişime geçilebileceğinin ispatı olarak görüyor.
Çalışmanın ikinci bölümünde “beyinler arası” iletişim internet bağlantısı kullanılarak biri Brezilya’da diğeri ABD’de olan iki fare arasında da gerçekleştirildi.


Servet : Adamlar bunuda yapmış..Teknoloji hızla gelişiyor...
Google+'da Paylaş

Yazar Hakkında

Ben Servet Arslan. BilgiEksenim.Com blogunun kurucusu ve yazarıyım. Bildiğim ve öğrendiğim her şeyi sizlerle paylaşabilmek için elimden geleni yapıyorum... Öğren ve Öğret mantığı ile yazılarımı yazıyorum.
    Blog Yorumları
    Facebook Yorumları

0 Yorum:

Yorum Gönder

Konu ile ilgili özgürce yorumunuzu yapabilirsiniz fakat lütfen yazacağınız yorum konu ile alakalı, hakaret içermeyen ve düzgün bir Türkçe ile yazılmış olsun. Aksi takdirde yorumunuz "spam" olarak kabul edilecektir. İlginiz için teşekkür ederim.