AdSense Reklamlarım Alındıktan Sonra Blogum ve Ben

google adsense - reklamlar
AdSense reklamlarını herkes bilir. Çoğu blogger'da blogundan para kazanmak isterse AdSense reklamlarını tercih eder. Çünkü hem güvenilirler hem de paranızı almamanız gibi bir durum söz konusu değildir.

Tahmin edeceğiniz üzere ben de AdSende'den reklam almıştım. Çünkü tanıdığım bloglarda AdSense reklamları vardı ve daha profesyonel gözüküyorlardı. Ben de neredeyse hiç düşünmeden AdSense başvuruda bulunmuştum.

Tabii şimdi blogumda da gördüğünüz gibi AdSense reklamları artık yok. Sanırım yaklaşık üç - dört ay oldu reklamlarım gideli. e peki bundan bize ne? diyebilirsiniz.

Sizlere söylemek istediğim şey şu; (daha doğrusu AdSense reklamlarını kaybedenlere söylemek istediklerim bunlar.)

Her şey para, her şey profesyonel görünmek değilmiş. Ben bunu geç de olsa anladım ama sonunda anladım. Hatta artık reklamlarım gittiği için "iyi ki gittiler!" diyorum. İyi ki benden reklamlarımı aldılar. Çünkü AdSense reklamlarım alındıktan sonra ilk dediğim şey şu oldu; "Her şey daha yeni başlıyor!"

Bir önceki yazımda dünyaca ünlü bloglardan bahsetmiştim ve demiştim ki: "blogunuzu devam ettirebilmeniz için sizi tetikleyen bir şey olması lazım". İşte beni tetikleyen bir şey daha. Reklamlarım alındı ve bende dedim ki "inadına devam edeceğim, vazgeçmeyeceğim!" Şu anda da vazgeçmemenin meyvelerini topluyorum diyebilirim. Artık daha fazla kişinin beni takip ettiğini görebiliyorum en azından.

Belki de reklamlarım alınmasaydı ben bu kadar kişiye ulaşamayacaktım, belkide beni bu kadar kişi takip etmeyecekti. Hatta en önemlisi de belki bu kadar iyi yazılar yazmaya çalışmayacaktım. Belki bu kadar çok şey öğrenmeyecek, belki bu kadar şey araştırmayacaktım.

Her zaman şu sözü söylerim: "her şeyde bir hayır vardır." Yani ben böyle bir şey yaşıyorsam vardır bu işte de bir hayır. Yani bence olaylara karamsar bakmak yerine, durmak yerine devam etmek en iyisidir. Çünkü insan engelleri aştıkça daha çok şey öğreniyor ve başarıya doğru yol alıyor. O zaman ben başarıya doğru yoluma sizlerle beraber devam edeceğim. AdSen-se(n)siz bir şekilde.

Bu yüzden sizler de AdSense reklamlarınız gitti diye üzülmeyin, aksine nerede kaldıysanız yolunuza oradan devam edin. Unutmayın ki her şey daha yeni başlıyor. Öğrenecek ve yapacak daha çok işiniz var.

Hadi şimdi kalkın ve kendinize meydan okuyun. Başarıya doğru koşmaya devam edin. Çünkü siz durdurulamazsınız. Bunu başkasının size söylemesine gerek bile yok aslında. Çünkü siz kendinizi biliyorsunuz. Siz bu yola çıktığınızda AdSense reklamları size yardım etmedi sonuçta. Siz her şeyi kendiniz başardınız.

Hiçbir zaman kendinizi/blogunuzu AdSense reklamları ile ölçmeyin. Bir blogger yoluna AdSense'siz de devam edebilir.

Son olarak; Bu yazımı yazmama vesile olan AdSense reklamlarını kaybeden kişilerin hepsine teşekkür ederim.

Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum kutusundan bildirebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Aslında adsense yerine sponsor reklamları daha iyi.Tıklama başına maalesef ülkemizde adsense az para veriyor.Alexa sıralamanız iyi ise webmaster sitelerinden reklam alabilirsiniz bloğunuza aylık düzenli olarak.Ama ben alexa ile yeni tanıştım sıralamam berbat.Bir de demişsiniz reklamları geri aldılar diye.Neden aldılar,ban gibi birsey mi o kısmı anlayamadım.Ben de zaman zaman kapatıyorum reklamları daha sonra geri açıyorum:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet, bence de sponsor reklamlar daha iyi. Alexa değerimde yavaş yavaş iyileşiyor.

   AdSense reklamlarımdan da anlayamadığım bir sebepten dolayı ban aldım.

   Sil
 2. benim de AdSense reklamlarım gitmiş :)

  YanıtlayınSil
 3. Profesyonel bir blog olmak için belli bir konuda bayağı fazla bir bilgiye sahip olmak gerek. Şu aşamada bu şekilde samimi yazılar yazarak devam etmen senin faydana olacaktır. Zaman geçtikçe zaten her şey yerine oturur. Bir insanın blogu kendi kişisel ilgi alanı ile şekillenir genelde.

  YanıtlayınSil
 4. Ben de Ali Arslana aynen katılıyorum;)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Dikkat! Konu ile ilgili özgürce yorumunuzu yazabilirsiniz fakat lütfen yazacağınız yorum konu ile alakalı, hakaret içermeyen ve düzgün bir Türkçe ile yazılmış olsun. Aksi takdirde yorumunuz "spam" olarak kabul edilecektir. İlginiz için teşekkür ederim.