İkinci Kitap Çekilişim Nasıl Olacak? - Düzenlemelerİlk kitap çekilişimden sonra bayağı bir düşünme şansım oldu. Bir şeyleri yanlış yaptığımı hissediyordum hep. Sanki bazı şeyleri değiştirmem gerekiyordu. Bunlar ne olabilir diye her gün düşündüm durdum. En sonunda da bazı kararlar aldım ve bir sonraki çekilişimi, yani ikinci çekilişimi bekleyenler için bu yazıyı yazma gereği duydum.

Yapacağım değişiklikler aşağıda sıraladığım gibidir;

1- Normalde çekilişlerim her ay veya her iki ayda bir olacaktı. Şu andan itibaren artık çekilişlerimin ne zaman olacağı belli değil. Çünkü artık elimdeki kitaplar ne zaman piyasada bulunmaz ise o zaman elimdeki bir kitabı çekiliş ile bir kişiye hediye edeceğim.

2- Aslında bunu bir önceki maddede de belirttim, çekilişlerim artık eski kitapları kapsayacak. Bunun nedeni de yeni kitapların satmamasını önlemek. Yani şöyle ki; ben yeni bir kitabı sizlere hediye olarak verirsem bu demek oluyor ki satılacak olan bir kitap daha boşa gitmiş olacak. Örneğin yazar kitabının ne kadar çok sattığını öğrenemek istese gerçek bir sonuç elde edemeyecek, bu bir kitap olsa dahi.

Sizlerde sanırım amacımın ne olduğunu anlamışsınızdır. En azından (bana göre) küçük bir haksızlığı önlemiş olacağım. Hem bir yandan da eski güzel kitaplar bir kaç yıl sonra da gün yüzüne çıkmış olacak ve belki de o kitapla geçirdiğiniz eski bir gün aklınıza gelecek, belki de eskiden başkasına verdiğiniz bir kitabı burada bulacak ve almak istyeceksiniz.

Bunun gibi bir çok şey daha düşünülebilir. Ama benim için en önemlisi küçük de olsa bir haksızlığı önlemektir.

Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kutusundan gönderebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Düşünceniz güzel tebrik ediyorum. Birde konuya şu yönden baksak. Siz çekilişle, kitap hediye ettiğiniz kişiyi, belkide okur dünyasına katmış oluyorsunuz. Hasbel kader kitap almayan birine, belkide kitap sevgisi aşılamış oluyorsunuz. Bu sayede, bir çok yazarın bir çok kitabınıda aldırmış oluyorsunuz. Uzun lafın kısası, her ne yaparsanız yapın iyi bişey yapıyorsunuz. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tabii her konuda da olduğu gibi bu konuya da farklı pencerelerden bakabiliriz. :)

   Sil
 2. Aslında ben bunu haksızlık olarak görmüyorum.Tamam belki 1 kitap almaktan alıkoyacak ama sonuçta eski kitapları yazanlar da kazanıyor eski kitapları satılarak.Tabi yazarı öldüyse o ayrı:)Bu aslında kişilerin zevkine göre değişir.Ben genelde yeni çıkan kitapları pek almam.Daha çok okumadığım eski ama güzel kitapları almaya çalışırım.Bu benim tercihim tabi ki:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben piyasada bulunmayan kitapları kast etmiştim. :) Ayrıca onlarla ilgili farklı düşüncelerimde var. :)

   Sil
 3. Sahaf tadında kitaplardan bahsediyorsunuz sanırım.Gerçek kitap dostları için bir sakıncası olacağını sanmıyorum aksine memnun bile oldum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öğle dediğiniz gibi sahaf tadında kitaplardan bahsediyorum. :)

   Sil

Yorum Gönderme

Dikkat! Konu ile ilgili özgürce yorumunuzu yazabilirsiniz fakat lütfen yazacağınız yorum konu ile alakalı, hakaret içermeyen ve düzgün bir Türkçe ile yazılmış olsun. Aksi takdirde yorumunuz "spam" olarak kabul edilecektir. İlginiz için teşekkür ederim.