Konuşarak Öğren Sistemini Denediniz mi?

konusarak ogren

Kullanım alanları her geçen gün artan İngilizceyi öğrenmenin oldukça farklı yöntemleri bulunmaktadır. Her şarta uygun eğitimler arasından zamanlarına ve bütçelerine uygun olan eğitimi seçenler aldıkları eğitimler sonrasında akıcı konuşmaya ve anlamayı başarmaktadırlar. En etkili öğrenme yöntemleri arasında olan konuşarak İngilizce Öğrenmek, her bir kelimeyi gerçek lehçeleri ile düzgün ve doğru şekilde kullanma fırsatı sunarken, kelimeleri yazma ve okuma konusunda da gerektiği kadar gelişmeyi sunmaktadır. Online eğitimler içerisinde eğitmenler günün her anı sorunları çözmek için öğrencilere yardımcı olurken, aynı zamanda her gün belli sürelerde karşılıklı konuşmalar yaparak ta öğrencilerin öğrendiklerinin unutulmaması ve rahat kullanılmaları adına etkili olmaktadır. Daha önceleri ülkemizde bulunan dil kurslarının sayılarının sınırlı ve yetersizliğinden dolayı, maddi imkânları iyi olan kişiler yurt dışındaki dil kurslarına katılmaktaydı. Burada gidilen kursların yanı sıra ülke halkı ile gün içerisinde devamlı iletişim halinde olan öğrenciler öğrendiklerini onlarla konuşarak kendilerini geliştirmekteler. Ayrıca buradaki eğitimlere katılan kişiler farklı ülkelerden gelen öğrencilerle de tanışarak, farklı ülkelerin yaşamlarını, tarihlerini ve sahip oldukları zenginlikleri de öğrenme imkânına sahip olmaktalar. Ülkeye dönmek istemeyenler ise diğer ülkelerde bulunan ve kendi mesleklerini geliştireceklerine inandıkları şirketlere iş başvuruları yaparak buralarda çalışmaya karar vermekteler.

Yurtiçinde ya da yurt dışında olsun verilen eğitimlerde seviyelere göre gruplar oluşturularak öğrencilere ihtiyaçları olan eğitimler verilmektedir. Özellikle de sıfırdan başlayanlara yönelik verilen eğitimlerde tanışma cümlelerinin yanı sıra belli sayılarda kelimeler ve anlamları ezberletilmektedir. Öğrenilen kelime sayıları ne kadar fazla ise dile olan hâkimiyet de o derece artmaktadır. Sonrasında öğrenilen kelimeler dilin sahip olduğu belli kurallara uygun şekillerde cümleler kurularak konuşulmaya başlanılmaktadır. Edatlar ve bağlaçlar kullanılarak yazılan ve okunan her bir cümleyi iş ve eğitim hayatlarında kullanmaya başlayanlar, öğrendiklerinden oldukça keyif alarak, daha fazla öğrenmek için daha fazla çalışmaktadırlar. Öğrenilen kelimelerin ilk başında, İngilizce sayılar, İngilizce renkler, İngilizce harfler, İngilizce meslekler, İngilizce mevsimler, İngilizce günler ve İngilizce aylar öğrenilmektedir. Resimlerle ve şarkılarla öğrenilen İngilizce daha etkili olup, unutulmadan rahatlıkla yazılmakta ve okunmaktadır. Aynı zamanda öğrenmek bu şekilde daha keyifli olup, tüm dersler sıkılmadan geçmektedir. Her ders sonrasında öğrenciler sınava tabi tutulup, ne kadar öğrendiklerine bakılarak, bir sonraki seviyelere geçirilmektedirler. Her bir seviyle birlikte İngilizce daha iyi öğrenilmekte olup, öğrenciler öğrendikleri bu özel dil sayesinde hem eğitim hayatlarında hem de iş hayatlarında başarılı olmakla kalmayıp, sosyal hayatlarında da hiç kimseye bağımlı olmadan tüm işlerini halledebilmekteler.

Günümüz çocukları bu konuda oldukça şanslı olup, İngilizce ve diğer yabancı dillerle daha kreş yaşlarındayken tanışmaktalar. Bu yaşlara uygun planlanarak verilen dil eğitimlerinde kullanılan şarkılar, çizgi filmler, resimler çocukların hiç sıkılmadan keyif içerisinde İngilizceyi öğrenmelerini sağlamaktadır. İlkokul ve diğer sınıflarda kreşte alınan eğitimlerin üzerine daha fazla bilgiler eklenerek çocukların tüm eğitim hayatları boyunca karşılarına çıkacak olan sınavlarda İngilizce soruların neredeyse tamamına yakınını rahatlıkla cevaplamalarını sağlamaktadır. Çocuklarımızın hayatına farklı yön vermelerini ve hayallerindeki mesleklerin daha farklı ve üstün seviyelerde olmalarını sağlayarak, hedefleri yüksek çocuklar yetiştirmemizi sağlamaktadır. Hayatımızda bu derece büyük öneme sahip olan İngilizce ve diğer yabancı diller için yaşımız çok geç demeden ve iş hayatımızda ihtiyacımız olmaz diye düşünmeden bütçelerimize ve zamanlarımıza uygun olan eğitim çeşitlerinden bir tanesini seçerek derslere başlamalıyız. Düzenli olarak devam edeceğimiz derslerin yanı sıra yapacağımız pratiklerle de öğrenme süremizi hızlandırabileceğimizi de unutmamalıyız.

Yorumlar

  1. Merhaba, bu siteyi 1-2 ay önce görmüştüm. Ücretsiz denemiştim. Telefonda konuşmuştum bir hocayla, ben beğenmiştim sistemi. Fakat telefonda sesleri sanki biraz bozuk geliyordu. İngilizceye yeni başlayanların öncelikle ücretsiz deneme hakkına bakmasında fayda var.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Dikkat! Konu ile ilgili özgürce yorumunuzu yazabilirsiniz fakat lütfen yazacağınız yorum konu ile alakalı, hakaret içermeyen ve düzgün bir Türkçe ile yazılmış olsun. Aksi takdirde yorumunuz "spam" olarak kabul edilecektir. İlginiz için teşekkür ederim.