Hakkımda

25.4.19 12 Yorum


Merhaba,

Ben Servet Arslan (1999) Hatay/Antakya doğumluyum.
Kendimi kısaca; "şarkı yazmayı, gitar çalmayı, müzik dinlemeyi, şarkı söylemeyi, blog yazmayı, kitap okumayı, bilgisayar ve telefonlar için program geliştirmeyi seven biri" olarak tanımlıyorum.

Blogumu 2018 yılı öncesi ve sonrası olarak ikiye ayırırsak eğer, 2018 yılı öncesi tüm yazılarıma öğrenmeye çalışma dönemi, 2018 yılı sonrasına ise öğreniyorum dönemi diyebiliriz.

Şu anki blogu yönetme felsefem ise şöyle;
İlgilendiğim ve merak ettiğim konular hakkında araştırmalar yapmayı seviyorum. Bilgilenmek için ise ilgilenmek gerektiğini düşünüyorum. Bundan dolayı yazılarımı 'öğren ve öğret' mantığıyla yazıyorum.

Eskisi gibi yüzeysel değil, derinlemesine araştırmalar yaparak öğreniyor ve okurlarıma daha kaliteli ve anlaşılır yazılar sunuyorum.

Peki eskiden o kadar kötü mü yazıyordum? Elbette hayır. Tüm yazılarımı kötüleyemem  ama insan yeni şeyler öğrendikçe "eskiden yazdıklarım da çok çocukçaymış" diyor. Bunu da kabul etmek gerektiğini düşünüyorum.

Bu blogu kurma amacım ve kısaca blogun tarihçesine değinirsek eğer;
Blogu açtığım ilk yıllar amaçsızdım diyebilirim. Bir amacım yoktu ve sadece kopyala-yapıştır yazılarla bloguma ziyaretçi çekmeye çalışıyordum. Elbette sonrasında büyüklerimizden bu işlerin böyle olmayacağını öğrenince bir süre ara vermek zorunda kaldım, sonra tekrardan başladım ve kısa yazılarla bu sefer bir şeyler anlatmaya çalıştım. Yine olmadı ama ben yine de vazgeçmedim. Tekrar başladım. Bu sefer biraz da olsa araştırma yapmaya başlayınca daha uzun yazılar yazabildiğimi fark ettim. Ama bu sefer de önüme üniversite sınavı çıktı ve yine bırakmak zorunda kaldım.

Şimdi tekrardan başlıyor ve kendime küçük de olsa blogumun sürekliliği için bir hedef koyuyorum. Ayda en az iki yazı yazacağım. Ama bir şartla, bu yazıların hiç biri baştan savma yazılmayacak.

Evet biliyorum, bu hedef kimine göre çok küçük bir hedef belki, ama ben gelecekteki iş hayatımda da bu hedefimi uygulayabilmek istiyorum.

Son olarak, siz Bilgieksenim okuyucularına çok teşekkür ediyorum ve bana her zaman yardım eden, yanımda olan Ali Arslan'a teşekkür ediyorum. Kendisi olmasa benim böyle bir işe girişmem herhalde hiçbir zaman olmazdı. Kendisinin blogunu (blogkafem) ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederim!

Yeni başlıklar altında buluşmak üzere...

Sevgilerimle.
Servet Arslan

__Twitter'da Bilgieksenim..
__Twitter'da Ben..

12 yorum:

 1. 16 yaşındaki bir kişinin bilgisayar başında saatlerce oyun oynamaktansa böyle faydalı , böyle güzel bir blog yazması beni çok mutlu etti açıkçası , Başarılarının devamını dilerim kardeşim , Umarım hayatın boyunca her şey isteğin doğrultusunda gerçekleşir. Küçük bir öneride bulunmak istiyorum tabi karar senindir saygı duyarım , hakkımda sayfana yani yukarıya küçükte olsa bir resmini koyman ziyaretçilerin açısından daha iyi olacaktır bence

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öneriniz ve yorumunuz için çok teşekkür ederim, ben de sizin gibi birini tanıdığım için çok mutluyum. Fotoğrafımı koyacağım en kısa zamanda.

   Sil
 2. Çok genç bir yaşta birşeyler üretmeye başlamak ne mutlu bir davranış.Başarılarının devamını dilerim :)

  YanıtlaSil
 3. Servet ben de başarılarının devamını diliyorum, blogun faydalı olacak bizlere ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Sizleri tanımak bile güzel. :)

   Sil
 4. Başarılar dilerim Servet..
  İnanıyorum blogun hem okuyanlara hem de sana çok güzel şeyler katacak (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim MyReal. Ben de bunu umuyorum. :)

   Sil
 5. Ne iyi ettin de bloğuma uğrayıp seni görmemi sağladın..Gurur duydum seninle, yaşınla, paylaşımlarınla. Takdir ve tebriklerimi sunuyorum sana yaşı küçük, eylemi büyük genç arkadaşım. Dilerim hayattaki en yakın takipçin başarı olur.

  YanıtlaSil

Dikkat! Konu ile ilgili özgürce yorumunuzu yazabilirsiniz fakat lütfen yazacağınız yorum konu ile alakalı, hakaret içermeyen ve düzgün bir Türkçe ile yazılmış olsun. Aksi takdirde yorumunuz "spam" olarak kabul edilecektir. İlginiz için teşekkür ederim.