Hakkımda


Merhaba,

Ben Servet Arslan (1999) Hatay/Antakya doğumluyum.
Kendimi kısaca; "şarkı yazmayı, gitar çalmayı, müzik dinlemeyi, şarkı söylemeyi, blog yazmayı, kitap okumayı ve sistem kurmayı seven biri" olarak tanımlıyorum.

Blogumu 2018 yılı öncesi ve sonrası olarak ikiye ayırırsak eğer, 2018 yılı öncesi tüm yazılarıma öğrenmeye çalışma dönemi, 2018 yılı sonrasına ise öğreniyorum dönemi diyebiliriz.

Şu anki blogu yönetme felsefem ise şöyle;
İlgilendiğim ve merak ettiğim konular hakkında araştırmalar yapmayı seviyorum. Bilgilenmek için ise ilgilenmek gerektiğini düşünüyorum. Bundan dolayı yazılarımı 'öğren ve öğret' mantığıyla yazıyorum.

Eskisi gibi yüzeysel değil, derinlemesine araştırmalar yaparak öğreniyor ve okurlarıma daha kaliteli ve anlaşılır yazılar sunuyorum.

Peki eskiden o kadar kötü mü yazıyordum? Elbette hayır. Tüm yazılarımı kötüleyemem  ama insan yeni şeyler öğrendikçe "eskiden yazdıklarım da çok çocukçaymış" diyor. Bunu da kabul etmek gerektiğini düşünüyorum.

Bu blogu kurma amacım ve kısaca blogun tarihçesine değinirsek eğer;
Blogu açtığım ilk yıllar amaçsızdım diyebilirim. Bir amacım yoktu ve sadece kopyala-yapıştır yazılarla bloguma ziyaretçi çekmeye çalışıyordum. Elbette sonrasında büyüklerimizden bu işlerin böyle olmayacağını öğrenince bir süre ara vermek zorunda kaldım, sonra tekrardan başladım ve kısa yazılarla bu sefer bir şeyler anlatmaya çalıştım. Yine olmadı ama ben yine de vazgeçmedim. Tekrar başladım. Bu sefer biraz da olsa araştırma yapmaya başlayınca daha uzun yazılar yazabildiğimi fark ettim. Ama bu sefer de önüme üniversite sınavı çıktı ve yine bırakmak zorunda kaldım.

Şimdi tekrardan başlıyor ve kendime küçük de olsa blogumun sürekliliği için bir hedef koyuyorum. Yılda en az on yazı yazacağım. Ama bir şartla, bu yazıların hiç biri baştan savma yazılmayacak.

Evet biliyorum, bu hedef kimine göre çok küçük bir hedef belki, ama ben gelecekteki hayatımda da bu hedefimi uygulayabilmek istiyorum.

Son olarak, siz bilgieksenim okurlarına çok teşekkür ediyorum ve bana her zaman yardım eden, bu blogla ilgili önerilerini ve yardımlarını hiç eksik etmeyen Ali Arslan'a ayrıca teşekkür ediyorum. Kendisi olmasa ben böyle bir bloga herhalde hiçbir zaman sahip olmazdım. Kendisinin blogunu (blogkafem) ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederim!

Yeni başlıklar altında buluşmak üzere...

Sevgilerimle.
Servet Arslan

__Twitter'da Bilgieksenim..
__Twitter'da Ben..

Yorumlar