Her Şeyin Püf Noktası Burada "Canlı - Cansız" Herşey

PÜF NOKTASI
Her şeyin püf noktasını bilemeyiz tabiki ama yazdıklarım arasından eyer bildiğiniz bir şey varsa ve yalnış yazılmışsa veya burada yazılmamış bir şeyi siz eklemek istiyorsanız buraya tıklayarak bana iletebilirsiniz..

  1. TIRNAK: Tırnaklarınız kırılıyorsa bir kaba iki fincan ılık suyla birlikte iki kaşık zeytin yağı koyarak karıştırın.Bu karışım içinde tırnaklarınızı 5 dakika tutun.
  2. YOĞURT: Yoğurttan daha fazla yararlanmak için suyunun atılmaması gerekir.Yoğurdun tüm vitamin ve mineralleri bu sudadır.Yemeklere ekşi bir tat kazandırmak istenildiğinde kullanılabilir.***Yoğurdun sulanmaması için tahta kaşıkla üstten almak gerekir.
  3. BALIK: Balığın taze olup olmadığını anlamanın bir yolu da şudur: Taze balık diri olur ve üzerine parmağınızla bastırdığınızda iz kalmaz. Bayat balığa bastırdığınızda ise içeri göçer ve parmağınız iz bırakır.Birde taze balığın solungaçları kırmızı ve parlak olur. Bayat balık ise; kuru, kahverengiye yakın ve soluk renkte olur.
  4. FERMUAR: Fermuarlar sıkışırsa: Kurşun kalemle fermuar dişlerinin üzerini karalayın.
  5. GİYSİLERİMİZ: Giysilerimiz, özellikle yaz aylarında ter ile ıslanırlar.Sonradan kurumuş bile olsa, giysiler havalandırılmadan kaldırılmamalıdır. Aksi halde giysiye sinen ter kokusu sabitleşir.
  6. SÜZME YOĞURT: Süzme yoğurdunuz ekşirse, içine su koyup tekrar süzün ekşiliyinin gittiğini göreceksiniz.
  7. GÖZLÜK CAMLARI: Gözlük camlarınızı gliserin ile silerseniz buğulanmadığını göreceksiniz.
  8. Kozmetik ürünleri ve ayakabı boyaları lekelerini çıkarmak için : Malzemelerin kabasını bıçakla hafifçe kazıyarak  aldıktan sonra, terebentin tipi bir çözücü veya sıvı leke çıkarıcı kullanın. Çözücü maddeler kullanmadan önce kumaşın boya verip vermediğini kontrol edin. Dikkat : Makyaj malzemesi lekeleri ıslatılmamalıdır.
  9. GÜLLER: Gülleriniz boyunlarını bükerse; ilk önce sıcak suya sonra soğuk suya batırın.

Yorumlar