Whatsapp İle İlgili Bilinmeyen Fotoğraf Gizleme , Son Görülme Tarihini Gizleme , Bir Kişiyi Engelleme vs.Whatsapp ' ın "gizlilik" ayarlarından çok az kişinin haberi vardır.

Küçük bir örnekle açıklamak istiyorum ;

Diğelim ki ben sizin numaranızı rehberime eklemişim ve siz benim numaramı eklememişsiniz. Ben normalde sizin fotoğrafınızı , durumunuzu ve whatsap a son giriş tarihinizi görebiliyorum.

Ama siz bunların herhangi birinin başkaları tarafından görülmesini istemiyorsanız aşağıdaki yolları izlemeniz gerekiyor.

Android telefon kullananların izlemesi gereken yol ; Whatsapp ' a girip sağ üstteki üç noktaya basıyoruz > Ayarlar > Hesap > Gizlilik ; Burada karşımıza çıkan "Kişisel bilgilerimi kimler görebilir" yerinde son görülme , profil fotoğrafı , durum butonlarını görüyoruz onlara tıklayıp istediğiniz şekilde değiştiriyorsunuz.

Örneğin son görülmeye tıkladınız ve karşınıza çıkacak olan 3 şey sırasıyla ; Herkes , Kişilerim ve Hiç kimse dir. Bunlardan istediğimizi işaretliyip bırakıyoruz ve istersek daha sonra tekrar düzeltebiliyoruz.

Android telefon kullanmayanların izlemesi gereken yol ; Whatsapp ' a giriyoruz > Seçenekler > Ayarlar > Genel > Gizlilik ; girdikten sonra isteğimize göre hepsini ayarlıyoruz.

Aynı şekilde bu yolları izleyip istemediğimiz kişileri de Engelleme butonu ile engelleyebiliyoruz.

0 Yorum:

Dikkat! Konu ile ilgili özgürce yorumunuzu yazabilirsiniz fakat lütfen yazacağınız yorum konu ile alakalı, hakaret içermeyen ve düzgün bir Türkçe ile yazılmış olsun. Aksi takdirde yorumunuz "spam" olarak kabul edilecektir. İlginiz için teşekkür ederim.